Kuchnia tajska

Znaleziono: 5 przepisów.


Przepisy Jedzenarium oraz wszystkie diety układane są przez dietetyka medycznego

Kcal/porcja: 178 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 45 min.
Cena na porcję: 2.67 zł

Doskonałe zarówno na ciepło, jak i na zimno. Papryka jest doskonałym źródłem chroniących przed wolnymi rodnikami witamin A oraz C. W przypadku 100 % odwzorowania przygotowania potrawy, może się ona okazać zbyt ostra dla małych dzieci czy kobiet karmiących piersią. W przypadku maluszków poleca się zmniejszenie podanej porcji potrawy, a także pominięcie lub zdecydowane zmniejszenie dodatku papryczki chilli, imbiru. Karmiąca, której maluszek źle toleruje którykolwiek ze składników dania może pominąć jego dodatek. W przypadku ciężarnych warto zmniejszyć dodatek imbiru.

Kcal/porcja: 384 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 30 min.
Cena na porcję: 5.45 zł

Ekspresowa zupa na mleczku kokosowym i wodzie - nie musisz gotować bulionu. Danie jest bardzo pikantne, dlatego może być nieodpowiednie dla małych dzieci, kobiet ciężarnych czy karmiących. Jeśli jednak pragniesz przygotować danie dla całej rodziny, zmniejsz lub wręcz pomiń dodatek papryczki chilli, karmiącym pomiń dodatek cebulki i czosnku jeśli ich dzieciom przeszkadza ten smak w mleku mamy, a ciężarnym zmniejsz dodatek świeżego imbiru i koniecznie pomiń bazylię.

Kcal/porcja: 532 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 40 min.
Cena na porcję: 4.56 zł

Warto dodać sos sojowy o obniżonej zawartości soli, aby ograniczyć spożycie chlorku sodu - soli kuchennej. Osoby przebywające na diecie bezglutenowej lub bezpszenicznej również mogą korzystać ze smaku charakterystycznego dla sosu sojowego, a mianowicie z sosu tamari, czyli bezpszenicznej wersji sosu sojowego. Danie nie jest odpowiednie dla kobiet w stanie błogosławionym. Dzieciom powyżej 2. roczku życia warto pominąć dodatek ostrych przypraw. Kobiety karmiące, w zależności od tolerancji mogą zmodyfikować przepis, odejmując cebulkę i ostre przyprawy.

Kcal/porcja: 510 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 25 min.
Cena na porcję: 4.89 zł

Curry z kurczakiem każdy zje ze smakiem. Curry z kurczakiem może być daniem zbyt ostrym dla kobiet karmiących piersią i ich maluszków, a także dla dzieci powyżej 2. roczku życia. W przypadku tych grup, warto pomijać dodatek ostrych przypraw, a w takcie laktacji dodatkowo pominąć cebulkę i czosnek. Kobiety ciężarne natomiast nie powinny spożywać curry, kurkumy oraz kolendry.

Kcal/porcja: 425 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 45 min.
Cena na porcję: 4.48 zł

Nie wszyscy wiedzą, że kolendra jest rośliną z rodziny selerowatych. Znana była już wśród starożytnych lekarzy - Pliniusza oraz Hipokratesa. Olej z kolendry jest bowiem bardzo aromatyczny, wiatropędny, stymuluje pracę żołądka, jelit, działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Ostatnio dowiedziono, że kolendra doskonale łagodzi kolkę u dzieci. Niestety pikantny makaron z kurczakiem i warzywami nie jest polecany dzieciom oraz kobietom ciężarnym. Mamy karmiące mogą zrezygnować z dodatku ostrych przypraw oraz cebuli i czosnku.

NASI PARTNERZY


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Informujemy, iż SITER sp. z o.o. pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1 na realizację projektu "Stworzenia oraz udostępnienie innowacyjnego społecznościowego serwisu kulinarnego z funkcją automatycznego generowania list zakupowych i raportów gotowań".

Copyright © Siter sp. z o.o.