Kuleczki sezamkowe
5 (3 głosów)

  • Kaloryczność porcji: 84 kcal
  • Cena porcji: 0.44 zł
  • Czas wykonania: 5 minut
  • Liczba porcji: 10
  • Trudność przygotowania przepisu: Łatwa
  • Autor:

Kuleczki sezamkowe

Pyszna i pożywna słodycz. Zawarty w kuleczkach olej kokosowy wyróżnia się spośród innych olejów dużą zawartością średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych MCT (ang. Medium Chain Triglycerides). Z tego powodu jest idealnym olejem dla osób z zaburzeniami wchłaniania, chorobami wątroby i z niektórymi wrodzonymi wadami metabolizmu węglowodanów. Natomiast sezam to bogactwo wapnia, przeciwutleniaczy i fitosteroli, które są niezbędne do prawidłowej pracy serca i w profilaktyce nowotworowej. Kobietom ciężarnym poleca się zastosowanie miodu pasteryzowanego. Karmiące oraz dzieci powyżej 2. roczku życia mogą spożywać kuleczki bez jakichkolwiek modyfikacji.


Przygotowanie:

Sezam podprażyć na patelni. Olej kokosowy i miód roztopić w rondelku. Dodać sezam i dobrze wymieszać. Masę chwilę ostudzić i z jeszcze ciepłej formować kuleczki.
Składniki (10 porcji)

sezam – 100.00 g

miód - 2.00 łyżka (50 g)

olej kokosowy - 1.00 łyżeczka (5 ml)


Musisz się zalogować/zarejestrować, aby dodawać komentarze do przepisów!

Kliknij TUTAJ, aby się zalogować lub zarejestrować!

Zgłoś przepis do opublikowania
×

Czy na pewno chcesz usunąć ten przepis?

×

NASI PARTNERZY


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Informujemy, iż SITER sp. z o.o. pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1 na realizację projektu "Stworzenia oraz udostępnienie innowacyjnego społecznościowego serwisu kulinarnego z funkcją automatycznego generowania list zakupowych i raportów gotowań".

Copyright © Siter sp. z o.o.