Przepisy użytkownika Jedzenarium

Kcal/porcja: 211 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 15 min.
Cena na porcję: 3.34 zł

Mąka z niebieskiej kukurydzy jest poddawana zabiegowi nixtramilizacji, a więc procesowi, podczas którego namacza się ziarno w gorącej wodzie z dodatkiem wapnia, opłukuje z pyłów, łuski, zanieczyszczeń. Następnie ziarna się cedzi, osusza i mieli. Proces zwiększa wartość odżywczą mąki, a mąka z niebieskiej kukurydzy zyskuje właściwości umożliwiające formowanie z niej ciasta. Kurczak w kukurydzianej panierce będzie odpowiedni dla kobiet karmiących, a po pominięciu ziół i parmezanu również dla kobiet ciężarnych. Dzieciom poniżej 3. roczku poleca się pominięcie parmezanu.

Kcal/porcja: 277 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 2.52 zł

Dlaczego kukurydza jest niebieska? Czy to efekt genetycznej modyfikacji? Nie, to prastara odmiana wolna od modyfikacji genetycznych. Jest niebieska, gdyż jest bogactwem antocyjanów, antyoksydantów, którym zawdzięcza swój kolor. Po uprażeniu ziarna stają się śnieżnobiałe. Danie nieodpowiednie dla kobiet ciężarnych, dzieci poniżej 3 roczku życia, chyba że pominie się rozmaryn u ciężarnych oraz parmezan u dzieci. Karmiące mogą spożywać ten popcorn w umiarkowanych ilościach.

Kcal/porcja: 1681 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 15.4 zł

Jedząc poza domem często trudno rygorystycznie trzymać się diety. Wiele potraw, nawet zupy są bardzo wysoko kaloryczne oraz niestety średnio zdrowe. Podobnie jest z kanapkami. Pieczywo jest ciemne, ale nie naturalnie ciemne, a barwione przeróżnymi składnikami – kakao, karmelem, słodem. Jedynie kanapki z chleba żytniego czy czystoziarnistego są godne polecenia.

Kcal/porcja: 1702 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 17.66 zł

Wieczorne podjadanie często spowodowane jest tym, że w trakcie dnia nie odżywiasz się odpowiednio. Organizm domaga się kalorii, których nie dostał w ciągu całego dnia. Z tego względu wprowadź ustalone pory posiłków. Co więcej, aby ułatwić Ci życie, nasze jadłospisy napisane są, w taki sposób, aby 2 z 5 posiłków nie wymagały żadnego, albo wymagały najmniejszego z możliwych przygotowania.

Kcal/porcja: 1760 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 17.57 zł

Początkowo, gdy większość składników należy kupić, nie masz ich w domu, dieta może wydawać się sporym wydatkiem. Jednak zdrowe dania, wbrew pozorom są zdecydowanie tańsze, np. porcja makaronu bezglutenowego z dodatkami to 6,2 zł, a owsiana pizzy 5,90 zł. Hummus to zaledwie 0,62 zł za porcję, więc naprawdę z biegiem czasu okazuje się, że jedząc zdrowow domu oszczędzasz znacznie bardziej niż jedząc na mieście.

Kcal/porcja: 1703 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 19.11 zł

Stosując jakąkolwiek dietę proszę pamiętaj o przestrzeganiu godzin posiłków. Regularne spożywanie posiłków, co 3 - 4 godziny jest kluczem do stopniowej utraty masy ciała. Zbyt długie przerwy między posiłkami powodują skoki cukru w organizmie oraz zwalniają przemianę materii. W razie potrzeby proszę delikatnie zmodyfikować godziny posiłków.

Kcal/porcja: 1758 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 19.89 zł

- Kromka pieczywa żytniego umieszczona w poniższym jadłospisie powinna ważyć 40 g. Warto wybierać pieczywo o krótkim składzie, w którym znajduje się mąka żytnia 100%, woda, sól, zakwas. W składzie chleba nie powinny znajdować się substancje służące do zabarwienia miękiszu chleba karmel, słód jęczmienny, marmolada oraz konserwanty, spulchniacze.

Kcal/porcja: 1797 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 16.77 zł

Pamiętaj, że każda kawa z mlekiem, herbata z cukrem itp. traktowane są przez organizm, jako posiłek. Jeśli masz ochotę na kawę, nie ma problemu, ale dołącz ją do posiłku, np. śniadania, czy obiadu. Pamiętaj też, aby nie wypijać kilku kaw w trakcie dnia, ponieważ pewne badania dowodzą, że kawa odwadnia i wypłukuje wiele składników mineralnych.

Kcal/porcja: 1672 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 18.29 zł

Warto nauczyć się spożywania słodyczy w ograniczonych ilościach na przykład 2 - 3 razy w tygodniu. Słodkie przekąski najlepiej zjeść, jako dodatek do posiłku, na przykład do drugiego śniadania lub obiadu. Dobrym wyborem są 2 - 4 kosteczki czekolady. Raz na dwa tygodnie można pozwolić sobie na większy deser na przykład kawałek ciasta (można zamienić na jakiś fast food, pizzę czy makaron).

Kcal/porcja: 554 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 30 min.
Cena na porcję: 5.91 zł

Nastała wiosna, a wraz z nią wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Panie domu powoli zaprzątają sobie głowę pytaniami: „Co w tym roku przyrządzić na Święta?” oraz „Jak się najeść, lecz nie przytyć w Święta?”. Podrzucamy kolejny przepis na zdrowe, lekkie, lecz przede wszystkim przepyszne Święta Wielkanocne. Niewskazane dla kobiet ciężarnych. Dzieciom i karmiącym poleca się ograniczyć dodatek imbiru.

Kcal/porcja: 381 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: min.
Cena na porcję: 2.82 zł

Wielkanocne słodkości spożywaj z umiarem. Pozwól sobie na nie, ale niech to będą 2 kawałki dziennie i koniecznie w połączeniu z posiłkiem. Wówczas organizm nie potraktuje tego, jako podjadanie. Zapomnij też o piciu słodkich napoi, aby dodatkowo nie zwiększać liczby spożywanych kalorii. Pascha odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roczku życia, mam karmiących oraz kobiet ciężarnych.

Kcal/porcja: 454 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 20 min.
Cena na porcję: 3.46 zł

Idealna na weekendowe śniadanie, albo doskonały wstęp do śniadania Wielkanocnego. Choć połączona z dodatkami, wciąż pierwsze skrzypce grają tu jajka. Szakszuka pochodzi z kuchni tunezyjskiej, a jej nazwę można przetłumaczyć wprost, jako bałagan. W dodatku jedząc szakszukę, dzięki zawartym w niej jajkom sprzyjasz pamięci i koncentracji. Z uwagi na dodatek ostrych przypraw niewskazana dzieciom, kobietom ciężarnym i karmiącym.

NASI PARTNERZY


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Informujemy, iż SITER sp. z o.o. pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1 na realizację projektu "Stworzenia oraz udostępnienie innowacyjnego społecznościowego serwisu kulinarnego z funkcją automatycznego generowania list zakupowych i raportów gotowań".

Copyright © Siter sp. z o.o.