Przepisy użytkownika Jedzenarium

Kcal/porcja: 1925 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 17.1 zł

Dieta szkolna jest dość specyficznym jadłospisem. Z uwagi na fakt, że część posiłków jedzona będzie w szkole, nie może być za dużo sałatek i innych problematycznych drugich śniadań. Dziecku łatwiej zjeść kanapkę, jogurt czy wrapa, a niżeli sałatkę czy skomplikowane danie. Jadłospis szkolny powinien być w miarę prosty. Często pojawiają się także zdrowsze odpowiedniki mniej zdrowych dań, aby nie pozbawiać dziecka jedzenia jego ulubionych potraw.

Kcal/porcja: 1902 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 22.66 zł

Do diety dziecka warto wprowadzać świeże warzywa i owoce. Kiedy w organizmie brakuje witamin, składników mineralnych dochodzi do tzw. głodu komórkowego – organizm mimo najedzenia, nadal domaga się jedzenia szczególnie powodując chęć na słodycze. Początkowo można zacząć od wprowadzania małych ilości zaproponowanych na kanapki lub jako przekąskę.

Kcal/porcja: 2029 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 18.48 zł

Warto wybierać pieczywo o krótkim składzie, w którym znajduje się mąka pełnoziarnista żytnia 100%, woda, sól, zakwas. W składzie chleba nie powinny znajdować się substancje służące do zabarwienia miękiszu chleba - karmel, słód jęczmienny, marmolada oraz konserwanty, spulchniacze. Przed wyborem pieczywa warto przeczytać dokładnie etykietę.

Kcal/porcja: 1918 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 21.6 zł

Dieta ma charakter przykładowy. Biorąc pod uwagę, iż egzema często spowodowana jest alergią, bądź nietolerancją, nie będzie służyła każdemu cierpiącemu na egzemę. Sprawdź, jakie produkty są dla Ciebie w pełni bezpieczne, a jakie Cię uczulają. Taka indywidualna dieta będzie dla Ciebie w 100% odpowiednia. Koniecznie zwróć także uwagę na to, czy objawy egzemy nie nasilają się po spożyciu mleka, jaj, pszenicy, soi, skorupiaków czy orzechów.

Kcal/porcja: 2144 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 25.93 zł

Życie z egzemą nie jest proste. Jeśli jednak znasz przyczyny jej pojawiania się, o wiele łatwiej będzie Ci wyeliminować czynniki drażniące i zmniejszyć do minimum objawy uprzykrzające życie. Pamiętaj także, że egzema to nie koniec świata i istnieje mnóstwo czynników dietetycznych czy kosmetyków, które mogą Ci pomóc w udręce.

Kcal/porcja: 2591 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 26.62 zł

Areozole, mleczka, kremy. To najczęściej stosowane miejscowo leki zalecane przy egzemie. Ważne jednak, aby zawierały one steroidy. W przypadku, gdy wraz z wypryskiem w parze idzie także zakażenie bakteryjne, zaleca się stosowanie leków antyseptycznych. Istnieje także praktyka wprowadzania leczenia ogólnego, gdy jest potrzeba wspomagania leczenia miejscowego, lub jeśli leczenie miejscowe nie działa. Zaleca się wówczas leki antyhistaminowe, immunosupresyjne, a także wapń i witaminę C.

Kcal/porcja: 2042 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 19.64 zł

Masz podejrzenie, że możesz być posiadaczką egzemy? Przede wszystkim zacznij od ustalenia alergenu, który może ją powodować, a następnie wyeliminuj go. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie leczenia ogólnego i miejscowego. Nie zaszkodzi także odpowiednia dieta oraz zioła i preparaty uzupełniające. Jeśli w Twoim przypadku wyprysk kontaktowy posiada charakter zawodowy możesz zapobiegać objawom poprzez noszenie odpowiedniej odzieży ochronnej, ograniczenie kontaktu z substancjami szkodliwymi.

Kcal/porcja: 2153 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 20.54 zł

Zwykle egzema przebiega czteroetapowo. Należą do nich rumień, pęcherzyki, wysięk, strupy. Do objawów charakterystycznych dla tej przypadłości należą także wysypka, swędzenie, przesuszona, łuszcząca się skóra, pęcherze, krwawienie, wysięk ropny, a także stan zapalny i zaczerwienienie. Z kolei wyprysk kontaktowy również ma swoje fazy. Jakie? Fazę ostrą, podostrą, przewlekłą.

Kcal/porcja: 2103 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 22.16 zł

Egzema – definiowana, jako powierzchowny stan zapalny skóry wywołany rozmaitymi czynnikami zewnątrz- czy wewnątrzpochodnymi. Za winowajcę egzemy przyjmuje się alergię pokarmową, lecz istnieją także przypadki egzemy spowodowane grzybami, mikrobami czy łojotokiem. Do przyczyn występowania egzemy może przyczynić się także Candida albicans, a osoby cierpiące na nią powinny sięgnąć po dietę przeciwdrożdżakową.

Kcal/porcja: 1986 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 26.46 zł

Probiotyki polepszają trawienie i zdrowie jelit, jak również wpływają na poprawę odpowiedzi immunologicznej, dzięki czemu osłabiają reakcję alergiczną. Herbaty z pokrzywy czy mniszka – działają oczyszczająco, detoksykująco. Dla osób z egzemą równie ważne są witaminy z grupy B. Osoby ciepiące na egzemę pewnie jednogłośnie przyznają, że jej nawroty mogą być spowodowane stresem, a to właśnie podczas stresu organizm zużywa znacznie więcej witamin z grupy B. Suplementowanie witamin z grupy B może przynieść korzyść w leczeniu wyprysku kontaktowego, nawet przy pojawieniu się sytuacji stresowych.

Kcal/porcja: 307 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 1.84 zł

Badania wykazały także, iż w porównaniu z żółtą kukurydzą, kukurydza niebieska zawiera aż czterokrotnie więcej cynku, osiem razy więcej żelaza oraz sześciokrotnie więcej wapnia. Dodatkowo, w niebieskiej kukurydzy aż 30 % masy ziarna stanowi białko. Oznacza to, że kukurydza niebieska pod względem zawartości białka bije na głowę wiele roślin, nie wspominając już o kukurydzy żółtej. Na korzyść niebieskiej kukurydzy przemawia fakt, że zawiera mniej zeiny nazywanej kukurydzianym glutenem. Ciężarnym, karmiącym i dzieciom nie poleca się spożywania ksylitolu.

Kcal/porcja: 283 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 15 min.
Cena na porcję: 1.52 zł

Kukurydza niebieska, z angielskiego zwana Blue corn, choć znana także pod nazwami Hopi corn czy kukurydza fioletowa. Odmianę krzemiennej, niebieskiej kukurydzy od dawna uprawiali Indianie z plemienia Hopi. Dziś uprawiana chociażby w Meksyku czy południowo – zachodnich Stanach Zjednoczonych. Kukurydza o naturalnie słodkim, delikatnie orzechowym smaku. Z uwagi na dodatek sody oczyszczonej dania nie poleca się dzieciom. Ciężarnym czy karmiącym nie poleca się spożywania ksylitolu.

NASI PARTNERZY


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Informujemy, iż SITER sp. z o.o. pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1 na realizację projektu "Stworzenia oraz udostępnienie innowacyjnego społecznościowego serwisu kulinarnego z funkcją automatycznego generowania list zakupowych i raportów gotowań".

Copyright © Siter sp. z o.o.