Przepisy użytkownika Jedzenarium

Kcal/porcja: 216 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 9.46 zł

Burak to nie tylko doskonały antyoksydant, ale również świetny składnik w profilaktyce nowotworów. Świetnie oczyszcza, warto stosować go w przeziębieniu, ogólnym osłabieniu czy anemii. Dobry także dla kobiet ciężarnych z uwagi na wysoką zawartość kwasu foliowego oraz karmiących czy dzieci powyżej 3. roczku życia.

Kcal/porcja: 178 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 15 min.
Cena na porcję: 2.89 zł

Prawdziwy, naturalny ocet jabłkowy pozbawiony chemicznych dodatków to nie tylko wspaniały środek odchudzający, ale także doskonale zakwaszający żołądek dodatek. Zawiera potas, żelaz, miedź, pektyny. Nie jest polecany małym dzieciom. Kobiety ciężarne mogą spożywać danie po pominięciu lub zmniejszeniu ilości bazylii. Karmiące, o ile nie ma innych przeciwwskazań, mogą spożywać makaron z sosem napoletana.

Kcal/porcja: 149 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 4.79 zł

Główny składnik złotego mleka, kurkuma doskonale działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo, żółciopędnie, oczyszczająco oraz tonizująco. Złote mleko doskonale sprawdzi się w początkowych objawach przeziębienia i grypy, ale także profilaktycznie, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Z uwagi na wysoką zawartość przypraw, dla bezpieczeństwa nie poleca się spożywania złotego mleka ciężarnym, karmiącym czy małym dzieciom.

Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 23.81 zł

Peeling doskonale złuszcza, wygładza, odżywia skórę, zwalcza cellulit. Dzięki zawartości oleju konopnego świetnie odżywia, regeneruje i działa przeciwstarzeniowo. Olejki eteryczne nie są wskazane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią czy małych dzieci. Testuj – za każdym razem przetestuj przygotowany kosmetyk na małej części skóry np. na nadgarstku, za uchem itp., aby sprawdzić ewentualne reakcje niepożądane tj. alergie, świąd, podrażnienie itp.

Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 14.69 zł

Lawenda oraz melisa znane są ze swoich właściwości uspokajających, usypiających. Olejek lawendowy zmniejsza bezsenność, napięcie nerwowe. Olejki eteryczne nie są wskazane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią czy małych dzieci. Testuj – za każdym razem przetestuj przygotowany kosmetyk na małej części skóry np. na nadgarstku, za uchem itp., aby sprawdzić ewentualne reakcje niepożądane tj. alergie, świąd, podrażnienie itp.

Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 5 min.
Cena na porcję: 15.02 zł

Idealnie sprawdzi się w niełatwej pielęgnacji cery tłustej, skłonnej do łojotoku, z rozszerzonymi porami czy naczynkowej. Dzięki obecności cedrowego olejku świetnie przeciwdziała trądzikowi, wypryskom, działa antyseptycznie. Olejki eteryczne nie są wskazane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią czy małych dzieci. Testuj – za każdym razem przetestuj przygotowany kosmetyk na małej części skóry np. na nadgarstku, za uchem itp., aby sprawdzić ewentualne reakcje niepożądane tj. alergie, świąd, podrażnienie itp.

Kcal/porcja: 1821 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 17.68 zł

Osteoartroza – czym jest ta przypadłość? Niestety, najczęściej występującą nieuleczalną chorobą stawów. W samych Stanach Zjednoczonych na osteoartrozę (zwaną także zamiennie artrozą) choruje około 27 milionów ludzi. Choroba objawia się stopniowo. Zmiany zwyrodnieniowe postępują sukcesywnie prowadząc tym samym do niepełnosprawności ruchowej.

Kcal/porcja: 1884 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 24.21 zł

Za główną przyczynę osteoartrozy uważa się brak balansu pomiędzy procesami degeneracji oraz odbudowy rozmaitych struktur chrząstki. Do symptomów choroby należą silny ból, zesztywnienie stawów, osłabienie, trzeszczenie, stan zapalny, większa skłonność do uszkodzeń. Lekarze zwykle stosują leki przeciwzapalne – ibuprofen czy paracetamol, aby załagodzić ból. Gdy ból jest bardzo duży, często stosuje się zastrzyki z glikokortykosteroidami czy kwasem hialuronowym.

Kcal/porcja: 1820 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 23.64 zł

Otyłość jest najlepiej opisanym czynnikiem ryzyka powodującym problemy stawowe i zwyrodnieniowe. Jest to też najłatwiejsza do zminimalizowana przyczyna. Cierpisz na otyłość? Obciążasz stawy. Zrzucisz 5 kg? Farmingham udowodnił, że kobiety powyżej 55. roku życia obniżyły w ten sposób ryzyko zachorowania aż o 50 %, a każdy 1 kg nadwagi równa się 10 % szans więcej na wystąpienie osteoartrozy. Skorzystaj z naszej diety i nie cierp na otyłość!

Kcal/porcja: 1848 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 20.37 zł

Płeć żeńska częściej cierpi na osteoartrozę aniżeli męska. Oczywiście, jakby tego było mało, u kobiet przebieg choroby jest ostrzejszy. Zwłaszcza kobietki po 50. roku życia oraz w okresie menopauzy muszą mieć się na baczności i nie dokładać sobie czynników ryzyka, np. w postaci dodatkowych kilogramów czy przeciążenia stawów. Jest jednak ratunek. Osteoartroza nie będzie tak bardzo odczuwalna już po trzech, czterech tygodniach naszej diety.

Kcal/porcja: 1826 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 23.23 zł

Nadmierny wysiłek (bardzo proszę nie mylić z optymalnym wysiłkiem fizycznym) również może prowadzić do osteoartrozy. Na przykład sportowcy trenujący z dużymi ciężarami, czy zawodnicy uprawiający sporty wymagające długotrwałego obciążenia stawów mogą częściej cierpieć na artrozę.

Kcal/porcja: 1833 kcal
Poziom trudności: Łatwy
Czas przygotowania: 60 min.
Cena na porcję: 17.78 zł

W diecie wspomagającej leczenie osteoartrozy niezbędne są antyoksydanty – produkty przeciwutleniające, np. witamina C. Bez antyoksydantów nie ma szans na powstanie kolagenu, czyli budulca chrząstki stawowej. Dodatkowo, przyda się zawarta chociażby w orzechach, olejach, oliwie z oliwek, nasionach czy awokado witamina E, beta – karoten z pomarańczowych i czerwonych warzyw, czy selen z orzechów brazylijskich.

NASI PARTNERZY


DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Informujemy, iż SITER sp. z o.o. pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1 na realizację projektu "Stworzenia oraz udostępnienie innowacyjnego społecznościowego serwisu kulinarnego z funkcją automatycznego generowania list zakupowych i raportów gotowań".

Copyright © Siter sp. z o.o.